Saloni urbanizma

16. Salon urbanizma, Niš 2007

ИЗВЕШТАЈ ЖИРИЈА 16. САЛОНА УРБАНИЗМА

 
Жири 16. Међународног салона урбанизма у саставу:
1.  Проф.др Миодраг Ралевић, диа, Београд, председник жирија
2.  Бранимир Ћирић, диа, Ниш
3.  Мр Мирослав Вујатовић, дипл.инж.саобр., Бања Лука
4.  Михајло Рутер, диа, Нови Сад
5.  Доц.мр Светислав Поповић, Подгорица (због болести одсутан али телефонски консултован),
након дводневног рада и прегледаних свих радова, једногласно је одлучио да се награде доделе
следећим ауторима и радовима:

КАТЕГОРИЈА 1.   ПРОСТОРНИ ПЛАНОВИ

ПРВА НАГРАДА:
Просторни план Републике Српске до 2015. године
Руководиоци:  Бранко Бојовић, диа,  проф.др Милан Бурсаћ,  Далибор Бјелица, диа
Институција:  Урбанистички завод Републике Српске, а.д. Бања Лука
 
ДРУГА НАГРАДА:
Просторни план општине Ужице
Руководилац:  Милан Пејић, дипл.просторни планер, Ужице
Институција:  ЈП "Дирекција за изградњу", Ужице
 
ТРЕЋА НАГРАДА:
Просторни план општине Ковин
Руководилац:  Драгана Дунчић, дипл.просторни планер, Нови Сад
Институција:  ЈП "Завод за урбанизам Војводине", Нови Сад
 
ПРИЗНАЊЕ:
Просторни план општине Рума
Руководилац:  Живка Мараш, диа и ауторски тим, Нови Сад
Институција:  ЈУП "План", Рума

 

КАТЕГОРИЈА 2.   ГЕНЕРАЛНИ ПЛАНОВИ, ПЛАНОВИ ОПШТЕГ УРЕЂЕЊА И ПЛАНОВИ ГЕНЕРАЛНЕ РЕГУЛАЦИЈЕ

ГЕНЕРАЛНИ ПЛАНОВИ:

ПРВА НАГРАДА:
Генерални план насеља Сента
Руководилац:  Бранислава Топрек, диа, Нови Сад
Институција:  ЈП "Завод за урбанизам Војводине", Нови Сад

 

ДРУГА НАГРАДА:

Урбанистички план Градишке 2005 - 2017. године
Руководиоци:  Милица Газибарић, диа,  Снежана Мрђа, диа,  Љиљана Дмитровић, диа
Институција: Урбанистички завод Републике Српске, а.д. Бања Лука

ТРЕЋА НАГРАДА:
Измјена дијела урбанистичког плана града Бијељине
Аутори:  Славко Лукић, диа, Бранко Благојевић, диа
Институција:  ДОО Завод за урбанизам  и пројектовање Бијељина


ПРИЗНАЊЕ:
Генерални план за насеље Владимирци до 2020. године
Руководилац:  Драгица Дакић, дипл.просторни планер
Институција:  ЈУП "План", Шабац

ПЛАНОВИ ГЕНЕРАЛНЕ РЕГУЛАЦИЈЕ:


ПРВА НАГРАДА:
План генералне регулације археолошког локалитета Виминацијум
Руководиоци:  Доц.мр Александра Ђукић, диа,  Дејана Шавија, диа
Институција:  Архитектонски факултет Универзитета у Београду
 
ДРУГА НАГРАДА:
План генералне регулације мреже ватрогасних станица на територији  
обухваћеној  ГП Београда 2021
Руководиоци:  Драгослав Павловић, дипл.пр.пл., Божидар Бојовић, дипл.пр.пл., Мирјана Недељковић, дипл.пр.пл.
Институција:  Урбанистички завод Београда

ТРЕЋА НАГРАДА:
План генералне регулације насеља Црвенка
Руководилац:  Радмила Мрдак, диа
  2Институција:  ЈП Завод за урбанизам Кула - Оxаци
ПРИЗНАЊЕ:
План генералне регулације насеља Владичин Хан
Руководиоци:  Весна Лимић, диа,  Ивана Марковић, диа, Београд
Институција:  ЈУГИНУС АД, Београд

 

КАТЕГОРИЈА 3.   ПЛАНОВИ ДЕТАЉНЕ РЕГУЛАЦИЈЕ

ПРВА НАГРАДА:
Гоодњатер, Теxас
А нењ смалл тоњн неар георгетоњн, Теxас
Аутхор:  Милосав Цекић, МА, СХУ, АИЦП
Цомпанy:   Соутхњест Ванд Сервицес, Леандер, Теxас
 
ДРУГА НАГРАДА:
План детаљне регулације пословно-производне зоне, по моделу "Техно парка"  
насеља Чока - Сента
Руководиоци:  Доц.мр Александра Ђукић, диа,  Дејана Шавија, диа,  
       Предраг Петрињац, диа
Институција:  Архитектонски факултет Универзитета у Београду
 
ТРЕЋА НАГРАДА:
Регулациони план "Централна зона Козарска Дубица"
Руководилац:  Невена Предојевић, диа
Институција:  а.д. "Пројект" Бања Лука

План детаљне регулације комплекса "Трга Републике - исток" у Нишу
Руководилац:  Драгица Ћирић, диа
Институција:  ЈП Завод за урбанизам Ниш
 
ПРИЗНАЊЕ:
План детаљне регулације Старог гробља у Нишу
Руководилац:  Наташа Живаљевић, диа
Институција:  ЈП Завод за урбанизам Ниш

 

КАТЕГОРИЈА 4.   УРБАНИСТИЧКИ ПРОЈЕКТИ И РЕАЛИЗАЦИЈЕ

ПРВА НАГРАДА:
Урбанистички пројекат етно насеља "Свети Симеон - Мироточиви",  
локалитет "Јарам" на Копаонику
Руководиоци:  Мирвета Ваљаревић, диа, доц.мр Александра Ђукић, диа,  
      Тања Клишманић, диа   
Институција:  Архитектонски факултет Универзитета у Београду
 
ДРУГА НАГРАДА:
Урбанистички пројекат за изградњу сестринског комплекса манастира Света Жича, са
идејним решењима објеката
Аутори:  Вера Михаљевић, диа, Јованка Ђорђевић, диа, Љубица Бошњак, диа   
Институција:  Косово пројект, Београд

ТРЕЋА НАГРАДА:
Идејни пројекат реконструкције и уређења парка "Младен Стојановић"  
у Бањој Луци
Аутори:  Мр Дијана Симоновић, диа, мр Саша Чворо, диа, Невена Ћебић, диа,  
      мр Малина Чворо,диа,  Марина Радуљ, диа
Институција:  Архитектонско-грађевински факултет Бања Лука
 
Уређење терена централне зоне града Колашина
Аутор:  Доц.мр Светислав Поповић, диа
Институција: "Пројецт Енгинееринг", Подгорица
 
ПРИЗНАЊЕ:
Урбанистички пројекат и реализација Трга српске војске у Мркоњић-Граду
Аутори:  Петар Куриxа, диа, Тијана Вујичић, диа
Институција:  ГП "Градња" а.д. Мркоњић-Град

 

КАТЕГОРИЈА 5.   КОНКУРСИ

ПРВА НАГРАДА:
Идејно рјешење Регулационог плана за уређење обала Врбаса у Бања Луци
Аутори:  Доц.др Владимир Милић, диа, Невена Предојевић, диа, Михајло Лујак,  
      диа, мр Мирослав Вујатовић
Институција:  А.Д. "Пројект" Бања Лука
 
  4
ДРУГА НАГРАДА:
Унапређење ромског насеља "Грдичка коса 2" у Краљеву
Аутори:  Татјана Степановић, диа, Анђелка Туфегxић, дипл.пр.пл.,
      Маријана Влаисављевић, диа и други
Институција:  Саобраћајни институт "ЦИП", Београд
 
ТРЕЋА НАГРАДА:
Идејно урбанистичко-архитектонско решење уређења централне зоне Нишке Бање
Аутори:  Др Петар Митковић, диа, мр Миомир Васов, диа, Ивана Богдановић, диа, Милена Динић, диа,  и  Јелена Велев, диа
Институција:  Грађевинско-архитектонски факултет Ниш
 
ПРИЗНАЊЕ:
Урбанистичка ремоделација тврђаве "Кастел" у Бања Луци по моделу архетип-
тип-прототип
Аутори:  Мр Дијана Симоновић, диа, Невена Ћебић, диа, Маја Ђилас, диа, Горан Симоновић, ипл.археолог и остали
Институција:  Грађевинско-архитектонски факултет, Бања Лука

 

КАТЕГОРИЈА 6. ИСТРАЖИВАЊА И СТУДИЈЕ

ПРВА НАГРАДА:
Студија мреже прихватних објеката наутичког туризма на Тиси у АП Војводини
Руководилац:  Теодора Томин-Рутар, дипл.правник и стручни тим
Институција:  ЈП Завод за урбанизам Војводине, Нови Сад
 
ДРУГА НАГРАДА:
Студија београдског приобаља - прва фаза
Руководилац:  Александра Тилингер, диа
Институција:  ЈУП Урбанистички завод Београда
ТРЕЋА НАГРАДА:
Студија развоја Сокобање
Руководиоци:  Доц.мр Александра Ђукић, Тања Клишманић, диа, Наташа Крстић, диа,
Институција:  Архитектонски факултет Универзитета у Београду
 
ПРИЗНАЊЕ:
Стратегија развоја Града Ниша
Аутори:  УН-ХАБИТАТ СИРП програм и Град Ниш
Институција:  УН -ХАБИТАТ и Град Ниш
Истраживање урбане рехабилитације и креативног сектора Барселоне 1980-2007
(изложба урбанистичке радионице)
Аутор:  Мр Жаклина Глигоријевић
Институција:  Урбанистички завод Београда

 

КАТЕГОРИЈА 7.   ПРИМЕНА ИНФОРМАТИЧКИХ ТЕХНОЛОГИЈА

ПРВА НАГРАДА:
Територијални информациони системи - пилот пројекти општина Чачак, Краљево,
Ваљево, Ниш и Крагујевац
Аутори:  УН-ХАБИТАТ СИРП програм  
Институција:  УН -ХАБИТАТ  
 
ТРЕЋА НАГРАДА:
Имплементација CAD и GIS  - технологија у процесу урбанистичког планирања  
(на примеру Плана детаљне регулације ПРОДОР, Крагујевац)
Руководилац:  Наташа Матовић, диа  
Институција:  ЈП Дирекција за урбанизам, Крагујевац

 

КАТЕГОРИЈА 8.   ПУБЛИКАЦИЈЕ

ПРВА НАГРАДА:
Ка СТРАТЕГИЈИ ПРОСТОРНОГ И УРБАНОГ РАЗВОЈА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
Уредници:  Проф.др Миодраг Јањић, Милан Миљевић, диа, проф.др Миодраг  
      Ралевић, Љиљана Јакшић, дипл.пр.планер, Божана Лукић, диа
Институција:  Министарство за капиталне инвестиције, Републичка агенција за  
      просторно планирање, Београд
 
ДРУГА НАГРАДА:
ИНВЕСТИТОРИ - ИНВЕСТИЦИЈЕ
Место и значај у изради Стратегије просторног и урбаног развоја Србије
Уредници:  Проф.др Миодраг Јањић, др Верољуб Трифуновић, диа,  
   проф.др Миодраг Ралевић, мр Душан Минић, дипл.ек.
Институција:  Удружење урбаниста Србије
 
ТРЕЋА НАГРАДА:
Рурални развој у регионалним оквирима
Аутор:  Доц.др Љиљана Василевска, диа
  6Институција:  Задужбина "Андрејевић" , Београд
ATTENDITE
Аутор:  Бисерка Илијашев, диа
Институција:  Историјски архив, Кикинда
 
ПРИЗНАЊА:
Саобраћајна студија Шапца
Аутори:  Снежана Димитријевић, дипл.саоб., Ивана Стоисављевић, дипл.саоб.,  
      др Владимир Деполо, дипл.саобр., Горан Зимоњић, дипл.пр.пл. и  
      Катарина Пандуров, дипл.математичар
Институција:  ЦЕП, Београд
 
"Безбеднија места - систем планирања и превентива криминала"
Институција:  Урбанистички завод Београда

 

КАТЕГОРИЈА 9.   СТУДЕНТСКИ РАДОВИ

ПРВА НАГРАДА:
Развој централне зоне града и њених функција
Аутори:  Кристина Шамара, Јасмина Митровић, Тијана Гламочић, Данка  
      Дајић и Сања Божић
Институција:  Архитектонско-грађевински факултет, Бања Лука
 
ДРУГА НАГРАДА:
Фрактални град
Аутор:  Тамара Брајовић
Институција:  Архитектонски факултет Универзитета у Београду
 
Урбанистички пројекат јавних и стамбених садржаја на локацији у централној зони
Ниша - Блок 4 и 5
Аутори:  Немања Симић, Бобана Мидић, Марија Недељковић, Марина  
      Караxић, Љубица Цвејић, Катарина Дрезга, Марија Јовановић
Институција:  Грађевинско-архитектонски факултет Ниш
 
ТРЕЋА НАГРАДА:
Дисконтинуитет и континуитет Дорћола - урбанистички пројекат
Аутори:  Никола Ивковић, Владимир Тодоровић
Институција:  Архитектонски факултет Универзитета у Београду
Острво "Свети Никола" Будва
Аутори:  Марко Мартиновић и Славко Лекић
  7  8
Институција:  Архитектонски факултет Универзитета Црне Горе, Подгорица
ПРИЗНАЊА:
Реконструкција стамбеног блока у ул. Страхињића Бана у Београду
Аутор:  Милош Младеновић
Институција:  Саобраћајни факултет Универзитета у Београду
 
Развој централне зоне града и њених функција
Аутор:  Милица Чвокић
Институција:  Архитектонско-грађевински факултет, Бања Лука

 

ВЕЛИКА НАГРАДА 16. САЛОНА УРБАНИЗАМА

Просторни план Републике Српске до 2015. године
Руководиоци:  Бранко Бојовић, диа, проф.др Милан Бурсаћ, Далибор Бјелица, диа
Институција:  Урбанистички завод Републике Српске, а.д. Бања Лука

Preuzmite